YYÜ'de "Van Kent Söyleşileri"nin 3'üncüsü Yapıldı - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Facebook Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Twitter Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Youtube Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Google+ Sayfası
logo


>  Genel Duyurular
YYÜ'de "Van Kent Söyleşileri"nin 3'üncüsü Yapıldı
 
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünün "Van Kent Söyleşileri" Programı kapsamında, Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Demirtaş söyleşi gerçekleştirdi.
 
Mühendislik Fakültesi konferans salonunda düzenlenen "Tarihsel Süreçte Van Gölü'nün Kent Hayatındaki Yeri" adlı sunum yapan Prof. Dr. Demirtaş, Van Gölü'nün ekonomik ve sosyal önemine değinerek, denizlerde gerçekleştirilen faaliyetlerin tamamına yakının Van Gölü'nde de görülebildiğini belirtti.
 
Her türlü deniz aracının Van Gölü'nde mevcut olduğunu ifade eden Demirtaş, "Van Gölü havzası Osmanlı Devleti döneminde daha işlevsel kullanılmıştır. Bugün de Van Gölü Türkiye ve İran'ın ekonomik ilişkilerinde çok önemli bir yere sahiptir. Van Gölü üzerinde Van ve Tatvan'ın önemli iki merkez olduğu bilinir. Önemi ise doğal limanlar ve iskelelerin varlığından geliyor. Burada denizcilik faaliyetlerinin en yoğun olduğu dönem Osmanlı Devleti dönemidir." dedi.
 
Programa, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan, Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Suat Parin ve öğrenciler katıldı.Gençlik ve Spor Bakanlığı
Üniversitemiz Ulusal Açik Ders Malzemeleri Konsorsiyumu Üyesidir
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı(YÖK)
European University Association
Basbakanlik Iletisim Merkezi
Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi
YYÜ Anket Sistemi
Ekmegini Israf Etme
Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü
Bologna