Rektör Battal Yeni Atanan Öğretmenlerle Tecrübelerini Paylaştı - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Facebook Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Twitter Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Youtube Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Google+ Sayfası
logo


>  Genel Duyurular
Rektör Battal Yeni Atanan Öğretmenlerle Tecrübelerini Paylaştı
Rektör Battal Yeni Atanan Öğretmenlerle Tecrübelerini Paylaştı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal yeni atanan öğretmenlere seminer vererek deneyimlerini paylaştı. Rektör Battal öğretmenlere yetiştirecekleri öğrencilere ilk aşılamaları gereken şeyin ahlak olduğuna dikkat çekerek, "Sizlerin ülkemize faydalı, ahlaklı ve çalışkan nesiller yetiştireceğinize inanıyorum" dedi. 
 YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Van'ın Edremit İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü emrine  2017-2018 eğitim-öğretim yılında atanan 130  aday öğretmene  "Tecrübeyle Buluşma" etkinlikleri kapsamında bir seminer verdi. Edremit Belediyesi Süphan Aile Destek Merkezi Konferans Salonunda aday öğretmenlerle deneyimlerini paylaşan Rektör Battal öğretmenlere zorlukların karşısında yılmamaları gerektiğini söyledi. Deprem döneminde yaşadıkları sıkıntılara rağmen üniversiteyi hükümetin verdiği destekle adeta yeniden inşa ettiklerini kaydeden Battal  öğretmenlerin velilerle olumlu ilişkiler kurmasının faydalarından da bahsetti. Öğrencilere ilk aşılamaları gereken şeyin ahlak olduğunun altını çizen Battal, "Sizlerin ülkemize faydalı, ahlaklı ve çalışkan nesiller yetiştireceğine inanıyorum" diye konuştu.  
Soru cevap şeklinde devam eden etkinlikte cep telefonunu tüm öğrencilere verdiğini söyleyen Battal, kendisine günün her saatinde ulaşıldığını ve sorunların çözüldüğünü belirtti.
Konuşmanın ardından öğretmenlerle fotoğraf çektiren Rektör Battal  Edremit Belediyesi Süphan Aile Destek Merkezini gezerek incelemelerde bulundu. Kadınlara yönelik böyle bir merkezin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Battal daha sonra buradan ayrıldı.
Programa Edremit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Doğan Nurses, Aday İş ve İşlemlerini Yürüten Koordinatör ve Süphan Anaokulu Müdiresi Ayşegül Kahraman ile yeni atanan öğretmenler katıldı.
 Gençlik ve Spor Bakanlığı
Üniversitemiz Ulusal Açik Ders Malzemeleri Konsorsiyumu Üyesidir
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı(YÖK)
European University Association
Basbakanlik Iletisim Merkezi
Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi
YYÜ Anket Sistemi
Ekmegini Israf Etme
Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü
Bologna