YYÜ Öğrencilerinden Anlamlı Ders Etkinliği.. - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Facebook Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Twitter Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Youtube Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Google+ Sayfası
logo


>  Genel Duyurular
YYÜ Öğrencilerinden Anlamlı Ders Etkinliği..
YYÜ Öğrencilerinden Anlamlı Ders Etkinliği..


Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik  Fakültesi Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında "Toplumda Kan Bağışı Bilincinin Oluşturulması Projesi" ile  "Kalbine sor, bir hayat kurtarmak ister mi" etkinliği düzenlendi.
Mühendislik  Fakültesi Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Harun Aydın öğrencilere kan bağışı hakkında bilgi vermek, kan vermenin zorunluluk değil, bilinçli olarak verilmesi gerektiğini anlatmak, acil kan ihtiyacı durumunda, bağışlanan kanlar sayesinde hayat kurtarabilmenin önemini anlatmak için derste böyle bir proje oluşturduklarını  belirterek şöyle konuştu :
"Bu bir sosyal sorumluluk projesidir.  Öğrencilerimiz ile bu derste farkındalık yaratmak için çeşitli projeler hazırladık.  Bu gün de Üniversitemiz Dursun Odabaşı Tıp Fakültesi  Kan Merkezi  ile iş birliği içinde öğrencilerimizden kan bağışı yaparak hastanemizdeki hastalara destek sunmayı düşündük. ‘Kalbine sor, bir hayat kurtarmak ister mi?’ sloganı ile toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması,  ihtiyaç duyulan kanın tamamının gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak ve sürdürülebilir hale getirmek, sürdürülebilir güvenli kan stoğunun sağlanabilmesi için, düzenli bağışın gerektiğini anlatmak hedeflenmiştir. Şimdiye kadar gönüllü kan vermek için gelen  Öğrenci ve personelimizin bu konuda duyarlı olması bizleri çok mutlu etti. Bu ve buna benzer projeler önümüzdeki dönemler içinde devam edecek. Projelerde emeği geçen öğrencilerime teşekkür ediyorum. "
Kampus yerleşkesinde yapılan  kan bağışı kampanyasında  akademisyenler ve öğrenciler kan vererek projeye  destek oldular.Gençlik ve Spor Bakanlığı
Üniversitemiz Ulusal Açik Ders Malzemeleri Konsorsiyumu Üyesidir
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı(YÖK)
European University Association
Basbakanlik Iletisim Merkezi
Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi
YYÜ Anket Sistemi
Ekmegini Israf Etme
Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü
Bologna