“Nuh Nevi’den / Tufan” Ankara'da sanatseverlerle buluştu - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Facebook Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Twitter Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Youtube Sayfası
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Google+ Sayfası
logo


>  Genel Duyurular
“Nuh Nevi’den / Tufan” Ankara'da sanatseverlerle buluştu
Nuh Nevi’den / Tufan” Ankara'da sanatseverlerle buluştu
 
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sezer Cihaner Keser'in altıncı kişisel sergisi “Nuh Nevi’den / Tufan” Ankara'da sanatseverlerle buluştu.
 
Ankara Üniversitesi Kültür ve Sanat Evi ANKÜSEV’de 29 Mayıs 2017 tarihinde açılan “Nuh Nevi’den / Tufan” Kişisel Heykel Sergisinde ahşap, döküm ve metal malzemelerden oluşan 24 eser sergilendi. “Tufan” sanatçının Nuh Nevi’den Serisi kapsamında açtığı ikinci sergisi olmakla birlikte sanatsal yaşamındaki altıncı kişisel heykel sergisi olma özelliğini taşıyor.
 
Sanatçı, Nuh Nevi’den Serisi ile dünyadaki bütün kültürler arasında ortaklıklar bulunduğuna ve bunu en iyi ifade biçiminin evrensel bir efsanenin yeniden yorumlanması ile sanatsal üretimler yapmak olduğuna işaret ediyor.
 
Sanatseverlerin yoğun ilgi ve beğeni gösterdiği sergiye; sanatçılar, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever katıldı.
 
 
Sezer Cihaner Keser - Kısa Özgeçmiş :
 
1976 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı aynı zamanda Rektörlük Sanat Danışmanlığı görevini yürüttü. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Anasanat Dalı’nda yüksek lisans programını tamamladı. 2002-2005 arası çalışmalarını Almanya’da sürdürdü.  2002 – 2004 Berlin Humboldt Üniversitesi, Winckelmann Enstitüsü Kültür ve Sanat Bilimi Sokrates Program öğrenciliği yaptı. 2003 yılında İsmail – Çoban Stiftung İ.G. zur Förderung jungen Künstler Vakfı “Atelierhaus” Yaz Okulu’na gitti. 2009 yılında Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitimin Kültürel Temelleri Anabilim Dalı, Güzel Sanatlar Eğitiminde Doktorasını aldı.  2010 yılında Erasmus Programı kapsamında Letonya Sanat Akademisi’nde eğitim verdi. 2013 yılında Doçentlik unvanını aldı. Halen Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Anasanat Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta ve Heykel Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. Altı kişisel sergisi, iki anıt uygulaması ve iki ödülü bulunan sanatçı, Almanya, Danimarka, Letonya, Arjantin, Yunanistan, Hırvatistan, Lübnan, Makedonya, Rusya başta olmak üzere yurtdışında ve yurtiçinde birçok uygulamalı heykel sempozyumu, festival, sergi, workshop, etkinlik ve projelerde bilimsel/sanatsal çalışmalarda bulunmuştur. Çok sayıda kurum, kuruluş ve özel koleksiyonda eserleri yer almaktadır. Sanat Eğitimcileri Derneği (SEDER) ve Çağdaş Heykeltıraşlar Derneği (ÇHD) üyesi olan sanatçı, çalışmalarına Van ve Ankara’da devam etmektedir.Gençlik ve Spor Bakanlığı
Üniversitemiz Ulusal Açik Ders Malzemeleri Konsorsiyumu Üyesidir
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı(YÖK)
European University Association
Basbakanlik Iletisim Merkezi
Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi
YYÜ Anket Sistemi
Ekmegini Israf Etme
Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü
Bologna